Hledání práce na internetu

Internet je co se hledání práce týče jistě neobsáhlejším místem, kde je možné narazit na zajímavé nabídky práce. Volná místa se zveřejňují na tzv. pracovních portálech, které se dělí co do velikosti, způsobu hledání, tak i regionálního či oborového zaměření. Pro hledání práce v menších městech a malých firmách se doporučuje vyhledávat na menších pracovních portálech, které jsou u takových firem oblíbenější. Vyplatí se prohledávat více portálů, jelikož se nabídka práce může dosti lišit. 

Hledání práce na pracovních portálech krok za krokem

Většina pracovních portálů má podobný systém hledání práce. Na úvodní stránce je k dispozici vyhledávací pole, které tvoří dva prvky. Do prvního se zadává region, či lokalita ve které chceme práci hledat, druhý prvek je pracovní obor. Rozšířené hledání umožňuje podrobnější vyhledávání dle další parametrů jako je dosažené vzdělání, nabízená měsíční mzda nebo druh pracovního poměru

Výsledky hledání jsou zobrazeny vzestupně podle data zadání pracovní nabídky. Nahoře jsou většinou tzv. topované nabídky práce, které jsou za poplatek zvýrazněny. 

 

Najděte si práci ještě dnes!

Aktuální volná místa z celé ČR

Rozšířené služby pracovních portálů

Některé pracovní portály nabízejí rozšířené služby, které uchazeči o práci usnadňují hledání nového zaměstnání. Tyto služby jsou návštěvníkům portálu nabízeny zdarma a většinou bez nutnosti se registrovat. 

Jedna z takových služeb je Posílání práce na e-mail. Jedná se o službu, která uchazeči posílá aktuální pracovní nabídky přímo do e-mailové schránky a to dle zadaných kritérií (region, obor). Díky této službě získá jednoduchou cestou uchazeč o práci přehled o aktuálních nabídkách práce ve svém okolí a může na ně velice rychle reagovat a tak oslovit potencionálního zaměstnavatel jako jeden z prvních. To může být při nabytečném zájmu o práci velice užitečné. 

Už vás nebaví prohledávat internet a novinové inzeráty kvůli práci? My vám s hledáním pomůžeme. Nechte si posílat práci přímo na váš e-mail

Podle zadání dostanete každý den aktuální nabídky práce z vašeho regionu. Stačí si nastavit kritéria a nové zaměstnání najdete jednoduše a bez starostí.

Vyzkoušejte službu Práce na e-mail

Další oblíbenou službou je online životopis. Tato služba umožňuje návštěvníkům vložit životopis do databáze pracovního portálu vyplněním jednoduchého formuláře a k tomu připojit soubor se strukturovaným životopisem.

Společnosti a personální agentury mají k této databázi přístup a tímto způsobem často aktivně hledají nové zaměstnance. Tato služba je pro uchazeče o práci také zdarma a je to další způsob, jak si jednoduše zvýšit svoje šance na trhu práce